Site Kayıt Alexa Ve Seoya Katkıları Hakkında

site kayıt durumu siz tasarımcılar ve kullanıcılar için noktayı ve önemi büyüktür. internette arama motorları ve rehber kayıt yerlerinde kaydınız yaptırdığınız takdir de Google arama sonuçların da aranan listesinin birinci sıraya yükselmeniz sebebi ile size avantaj sağlamış olmaktadır. Alexa site kayıt için önemi büyüktür. sebebiyse Alexa Nisan 1996 senelerin de web siteleri hakkında bilgi vermekle birlikte Dünya ve Local(ülkemiz ) itibarı ile site sıralmarını veren en mühim şirketlerden biridir.

Site kayıtını yaptıracaksanız şayet burda en ciddi öğe isim yapmış sitelere site kaydı yapmış olmanız reklam nedeni ile sizin için daha iyi hal olmuş olur.nedeniyse ayda 1 milyon ziyaretçisi olan bir siteye siteye kaydı yaptırdığınızı düşünelim.eğer 500 milyon ziyaretçisi olan bir siteye sitenizi kayıt yaptırmanız dahilin de hem maddi yönden hem sanal alem sebebi ile hem de internet ortamın da rant sağlama yönünden sizin için önemli boyutta isim,ün ve maddi olanak sağlamış olur. site kayıt yöntemlerinden birisi olan site kayıt aracı,siteyi kullanıcılar tarafından anlaşılır ve rant sağlaması için sitenin aramalardaki adresini yani URL adresini değiştirme olanağını siz kullanıcılara daha iyi bir biçimde hizmet vermeyi amaçlamıştır.

Site kaydınızı ve sitenin adını değiştirmek isterseniz bunun için geliştirilmiş metodlar sayesinde site kaydınızı yaptıktan sonra dahi sitenizin adını değiştirme imkanı sağlamış olur .Kayıt adının site sıralamasındaki etkisi site adı kaydı değişikliği sitenin arama sonuçlarında talep bir halde ve site sıralamasına tesir etmemektedir. şu yöndeki ele alacak olursak bir site tasarladığımızı düşünelim. Site tasarlamak mühim değiş ulaşmak için de bir çözüm yolu bulmamız gerekir.

Tasarlamış olduğunuz siteyi her ne kadar şöhret,gelişmişlik açısından bir yerlere kayıt yaptırmazsak he bizim açımızdan hem maddi ve kullanıcı tarafından çok aşırı geç zamanda elde etmiş olmakla birlikte hem de isim ve sanal alem de rant sağlamamız zorlaşacaktır.O nedenden sitemizi büyük sitelerin alt platformuna kayıt ettirirsek aşırı fazla daha iyi yerlere gelmek için adım atmış oluruz ve reklam açısından bir eksiğimiz kalmamış olur. site kayıt durumumu her zaman göz önünden tutmak çok aşırı iyi sonuçlar elde etmemiz de bize imkan sağlayacaktır.